Radiofrekwencja mikroigłowa twarz
Informacje o zabiegu
Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa – termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), usuwania rozstępów oraz przebarwień. Radiofrekwencja Mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.
Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa Jasło jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.
Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno. Przykładem takiego urządzenia jest DeAgeEx.
Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.
Komu dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej – termoliftingu – obejmują:
– lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry
– redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach
– wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży
– usuwanie blizn po trądziku
– spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach
– odmłodzenie skóry rąk oraz stóp
– likwidacja cellulitu
– modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg
– ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu
– leczenie nadmiernego pocenie się
– rozjaśnianie przebarwień
– cienie pod oczami
– opadające powiek
Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest?
To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek.
W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.
Zabieg jest bezbolesny , odczuwa się ciepło. Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.